Img
Kto vlastne sme?

Napadla vás niekedy otázka: A kto to vlastne robí ten kurz? To kto je? Alebo odkiaľ?……ideme sa vám teda predstaviť :).

Sme trénerská plavecká rodinka ktorá sa rozhodla svoje vedomosti a skúsenosti pretaviť do skupinových kurzov pre deti, mládež a dospelých. Fungujeme zhruba 2 roky a pokiaľ sme si nepootvárali svoje kluby, fungovali sme ako individuálny tréneri tu v Bardejove a Prešove (okrem iných zamestnaní).

Prvá myšlienka otvoriť si plaveckú škôlku bola z mojej hlavy (trénerka Evka) omnoho skôr ako pred 2 rokmi, lenže…..vysoká škola, covid, manželstvo a následné rodičovstvo udalo trocha iný smer a je to takto ako to je :D. Môj pôvodný plán bol trocha iný….Chcela som aspoň troška rozbehnúť plaveckú škôlku, potom nájsť zodpovedných trénerov, ktorý by ma vedeli zaskočiť na pár rokov pokiaľ ja budem na materskej a následne sa vrátiť späť. Plán bol jasný, realita iná 😀.

Keďže sme tí šťastní rodičia ktorým sa podarilo priniesť deti na svet bez akýchkoľvek problémov a zdĺhavého čakania, založenie plaveckej škôlky a moje prvé tehotenstvo z dvojičkami išlo súbežne. Pre mňa to bola pár-mesačná etapa života ktorá preverila všetky moje schopnosti a ukázala asi všetky strachy….budú ľudia? Prihlásia sa? Nájdem trénerov? Nájdem brigádnikov? Ako mám dať o sebe čo najlepšie vedieť? Zoberie nás nejaká plaváreň do prenájmu? Ako to pre pána Jána urobím keď ja budem musieť byť doma?….a tých otázok bolo ešte strašne veľa. Nakoniec som všetky prekážky spoločne s manželom zvládla a myslím že teraz po 2 rokoch sa to už začína celé pekne utriasať a máme v skoro všetkých veciach jasno, vieme kedy, kde, čo, ako, s kým….už sa to celé vyskladalo, čiže prečo si to toršku „nespestriť“ však? Aktuálne máme na ceste ďalšie dietko a tú chvíľku čo som sa vrátila k vám do vody si zase odrieknem a od nového školského roka ž budem opäť mamka doma už 3 detí :).

Za tie 2 roky sa nám teda hlavne môjmu manželovy Stankovi podarilo otvoriť aj originálny športový plavecký klub a prvé preteky našich zverencov čakajú už niekedy začiatkom školského roka. Všetko ide pomaličky, tak ako má a verím tomu že ste alebo budete s nami spokojný.

….myšlienky na ktoré som prišla až už keď mám svoje deti:

  • pred vlastnými deťmi som učila mááááličko inak…nevedela som čo presne si môžem dovoliť, čo už je cez a hlavne, myslela som si že keď dieťa opakuje činnosť už 3 krát, tak je to stráááášne veľa a už sa určite nudí…..teraz, keď ma vycvičili moje deti, viem čo na deti áno, čo nie a hlavne pokiaľ ich činnosť baví, môžu ju s pokojom opakovať aj 10 krát a nudiť sa nebudú 😀.
  • prišla som vlastne na to že je viac ako dobré keď s deťmi pracujú ľudia, ktorý už deti majú. V žiadnom prípade bezdetných trénerov nezavrhujem a sú určite výbornými trénermi…niektorí možno aj lepší a snaživejší ako s deťmi….ale predsa s vlastnými skúsenosťami príde človek na rôzne aha momenty, ktoré začnú do seba zapadať a všetko je zrazu iné.

Napadlo ma ešte, že by som vám rada predstavila našu trénerskú charakteristiku ale aby toho nebolo veľa na čítanie a pozornosť, napíšem radšej nový článok. Každý z nás a našich ďalších trénerov je iná osobnosť, inak vyučuje a inak vplýva na ľudí okolo….teda v našom prípade hlavne na deti. Preto je (si myslím) fajn vedieť, ku komu dávam svoje dieťa a či je to ten „pravý“.

Na túto chvíľu za mňa všetko a vidíme sa teda okrem bazéna aj na detských ihriskách, slniečkach, happylandoch a miestach, kde chodia mamky s deťmi 😍😎.

❤ Evka ❤

img