Cloud

O nás \ Tréneri

Img

Keď je práca koníčkom

Plávanie je naša Alfa a Omega

Sme dvaja športovci, už manželia, ktorí si vybrali plávanie ako Alfu a Omegu. Celý náš príbeh začal asi v roku 2018, kedy sme sa my dvaja stretli na tréningu a vtedy ešte len tak zo žartu sme sa smiali na tom, že si spolu raz otvoríme plaveckú školu.

Treba dať pozor na slová, ktoré človek rozpráva, pretože tento náš žart sa o pár rokov stal skutočnosťou 😊.

Síce „coronový vírus“ to trocha spomalil, ale v septembri 2022 sme otvorili naše prvé kurzy zamerané na vek od 2-7 rokov. Ako sa vraví, pomaly ďalej zájdeš, a preto všetkému dávame potrebný čas, aby sme postupne vedeli napredovať tým správnym smerom. A dobre sme urobili.

Po prvom kurze našich „škôlkarov“ sme boli úspešní a zistili sme, že by bol záujem o plávanie aj u starších detí a dokonca nie len v samotnej výučbe, ale aj pretekaní, preto rozširujeme svoje obzory a k škôlke pripájame reálnu školu plávania, to znamená, že zvyšujeme vek na 12+ a k tomu všetkému zakladáme náš športový plavecký klub NEPTÚN, aby sme mohli s našimi plavcami navštíviť akékoľvek plavecké preteky.

Zakladáme si hlavne na kvalite výučby a k tomu patrí aj príslušná odbornosť nás a našich trénerov. U nás nájdete iba akreditovaných hlavných trénerov.

Samozrejme, bez predošlých skúseností so športovým plávaním a pretekaním by sme si klub otvoriť nedovolili, preto pre športové plávanie je určený tréner, ktorý si na „vlastnej koži“ zažil športovú prípravu, tréningy a súťaže.

Príďte vyskúšať plávanie u nás a odídete s úsmevom na tvári 😊

Vaši tréneri a zakladatelia – Evka & Stanko

o nas sekcia plavenie

Prečo sa spolupráca s nami oplatí

Vízia a misia, ktorej veríme

 • Naša Misia

  Veríme, že dokážeme zlepšiť kvalitu života jednotlivcov a rodín v celom našom meste a okolí.

 • Naša Vízia

  Našou víziou je vytvoriť komunitu ľudí, ktorý sa zaujímajú o plávanie a šport. Cieľom je naučiť plávať všetkých všetko.

 • Naša Filozofia

  Robiť veci inak je správne.


2

img

Roky fungovania

3

img

Akreditovaní tréneri

7

img

Naše kurzy

101

img

Absolventi

Riaditeľka plaveckej škôlky

Eva ,,Evka“ Novotná

Som trénerkou I. kvalifikačného stupňa a túto prácu som robila 5 rokov. Viedla som individuálne hodiny s rôznymi klientmi. Najčastejšie to boli malé deti – predškoláci a školáci. 2 roky som „plávala“ aj s mentálne alebo fyzicky postihnutými deťmi – Downov syndrón, DMO, mierny autizmus...


Teraz som na materskej dovolenke a fungujem ako:

 • Náhradný tréner – vždy som na pomoci ak okolnosti nedovolia, aby naši tréneri prišli na hodinu (ešte sa to však nestalo)

 • Manažér, grafik a „bloger“ celej plaveckej škôlky, školy a klubu

Okrem plávania obľubujem ešte preteky Spartan race a veľmi rada chodím silovo cvičiť 😊. Teraz mám samozrejme od cvičenia trocha pauzu a makám vtedy, keď ma moje malé dvojičky pustia.

evka trenerka

Zástupca riaditeľa

Stanislav ,,Stanko“ Novotný

Plávaniu sa venujem od svojich siedmych rokov, kedy som začal športovo plávať v prvom Prešovskom plaveckom klube. Športovému plávaniu som sa aktívne venoval takmer 15 rokov. Počas svojej plaveckej kariéry som sa stal rozhodcom plávania 3 kvalifikačnej triedy a v 16-tich aj Plavcom - záchranárom na bazény a otvorené vodné plochy (kval. stupeň Striebro). Tieto certifikáty pravidelne obnovujem a získavam nové zručnosti a vedomosti z daných oblastí.

Učeniu a trénovaniu plávania sa aktívne venujem od svojich 16-tich rokov, kedy som ešte ako plavec v plaveckom klube TJ Slávia PU Prešov doučoval a pripravoval na zápočty študentov z Fakulty športu. To ma oslovilo natoľko, že som danú Fakultu športu v Prešove aj vyštudoval, konkrétne magistra v kombinácii telesná a športová výchova a technická výchova so špecializáciou plávanie. Zároveň som po absolvovaní viacerých školení získal aj licenciu učiteľa a trénera plávania III. Kvalifikačného stupňa, tzn. zameranie na učenie plávania všetkých vek. kategórií a športového plávania s možnosťou súťažiť na oficiálnych súťažiach organizovaných Slovenskou plaveckou federáciou.

Svojou kvalifikáciou patrím medzi akreditovaných športových odborníkov v oblasti plávania, zároveň som zapísaný v registri športových odborníkov vedenom Slovenským športovým portálom, Ministerstvom školstva a Slovenskou plaveckou federáciou. Počas môjho pôsobenia ako učiteľ telesnej a športovej výchovy v Prešovskom a Košickom kraji na viacerých ZŠ a SŠ som pracoval aj ako športový tréner plávania pre deti a dorast v plaveckom klube ŠKP Prešov, vo viacerých plaveckých školách, viedol som plavecké krúžky s rôznym zameraním, kurzy plávania pre hendikepované deti a deti s iným zdravotným postihnutím, výukové kurzy plávania a vodnej záchrany pre viaceré stredné školy a Fakultu zdravotníctva v Prešove pod záštitou spoločnosti Falck Košice.

Dlhodobo sa venujem individuálnemu plávaniu pre všetky vek. kategórie od 2 rokov. Mojim najstarším klientom bol istý pán vo veku 76 rokov, ktorý sa vyjadril, cit.: ,, Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové 😊 .“

Okrem iného som aj certifikovaný inštruktor Moderného Nordic Walkingu, tzv. severskej chôdze s palicami, aktívnym členom asociácie Vodné deti, aktívnym členom Slovenskej plaveckej federácie, aktívnym členom Vodnej záchrannej služby SČK - stupeň STRIEBRO, akreditovaným inštruktorom plávania dojčiat, batoliat a detí predškolského veku.

Medzi moje záľuby patrí okrem plávania turistika, bicykel, volejbal, florbal, futbal, lyžovanie, bežky a rád sa zúčastním každého športu, pri ktorom je zábava, dobrá nálada a dobrý kolektív.

stano trener

Trénerka

Mirka

Ahojte, volám sa Mirka a stať sa členom tejto skupiny je pre mňa veľká výzva. Oslovila ma Evka, ktorá spolu s manželom trénujú a učia plávať moje dve deti. Práve na nich badám, čo robí s deťmi kontakt s vodou od útleho detstva. Sú nebojácni vo vode, cítia sa v nej bezpečne, pobyt v nej im robí veľkú radosť a to, že "už" niečo dokážu aj sami, je len pocit, ktorý ich posúva ďalej. Na každú hodinu sa veľmi tešia na základe čoho, my rodičia vidíme, že to má zmysel.

Pracujem ako učiteľka v materskej škole, k deťom mám veľmi blízko a práve to, by som chcela využiť pri tejto práci. Dodať im odvahu, istotu a prebúdzať v nich radosť chodievať do našej plaveckej škôlky. Svoj voľný čas sa snažím využívať aktívne a to behom, cyklistikou, plávaním a lyžovaním.

mirka trenerka

Profesionálny prístup

Prečo začať plávať čo najskôr?

 • Pozitívny vzťah k vode

 • Učenie sa základných plaveckých zručností formou hry

 • Podpora psychomotorického vývoja

 • Zlepšuje vitálnu kapacitu pľúc

 • Posilnenie svalov a zlepšenie držania tela

 • Zlepšuje obehové a funkčné parametre organizmu

 • Nové sociálne zručnosti

 • Lepšia peristaltika čriev

 • Posilnenie imunity - zvyšuje otužilosť a pohybové schopnosti