Img
Deň detí vo vode

Už budúcu sobotu – 1.6.2024 presne na deň detí, sme si pre vás pripravili pekné zábavné dopoludnie (od 9:00 do 12:00).

V spolupráci s našou Krytou plavárňou a wellness Bardejov na ul. Wolkerova sme si pre vás pripravili rôzne súťaže, profesionálneho potápača s prístrojom a komu by sa nechcelo nič z toho, vyberieme všetok náš detský vodný „arzenál“ a bude vám počas celej doby sprístupnený 😊🌊.

Bude to vyzerať asi nejako takto:

1/2 bazéna bude plne vyhradená pre rodiny s deťmi resp. deti, kde dáme všetky naše plavecké pomôcky a hračky, aby ste sa mohli s čímkoľvek zabaviť. V tejto časti sa vám nikto z nás nebude nejako príliš venovať a nebudeme v nej robiť žiadne súťaže. Je to časť kde trávite čas so svojimi deťmi plnohodnotne samy.

Druhá 1/2 bazéna bude určená pre ukážky a súťaže, kde už vás budeme mať na starosti my :). Aktivity, ktoré sme si pre vás pripravili:

  1. Tipy a triky v alebo pri plávaní – toto bude viesť náš hlavný tréner Stanislav Novotný, ktorý už roky trénuje. Zároveň je aj bývalý dlhoročný športový plavec takže verte mi, jeho ukážka techniky plávania je OZAJ ukážka :). Túto aktivitu si predstavujem tak, že vždy cca o celej hodine (9:00, 10:00….) sa pár záujemcov stretne niekde pri lavičke kde bude aj náš tréner a takto spolu sa ho začnete pýtať, čo by ste chceli zlepšiť, ako plávať atď. trvať by to malo cca 30 minút max 45 minút, kým sa nazbiera ďalšia skupinka.
  2. Výdrž v statickom apnoe – túto peknú aktivitu sme mali aj minulý rok :). Ide vlastne o zadržanie dychu vo vode na čo najdlhší čas bez pohybu.
  3. Výdrž v dynamickom apnoe – táto aktivita bola tiež minulý rok, tešila sa obľube ale teraz bude mať aj reálne pravidlá aby to bolo všetko fér. Ide o to, aby ste preplávali čo najdlhšiu vzdialenosť pod vodnou hladinou so zadržaným dychom bez možnosti sa nadýchnuť. To či už budete skákať z mostíka alebo vyštartujete z vody nechám na vás. Najdôležitejšia vec na ktorú budem dávať pozor je, aby celé vaše telo bolo pod hladinou vody. Ani čiapka na hlave nesmie trčať z vody. Všetko musí byť ponorené.
  4. Najrýchlejší pádlovač – najzábavnejšia disciplína aká u nás bude. Bude to podobné ako pádlovať na paddleboarde no namiesto peknej dlhej vyváženej dosky, budú naše pontóny a v rukách budete mať dvojpádlo. Pôvodne som myslela že všetkým poviem nech súťažíte v stoji. Ešte že som si to vyskúšala už teraz predom a zistila som, že úplne postačí sed 😁🙈 (pripájam foto). Bude sa súťažiť v jednotlivcoch, štartuje sa od okraja bazéna a našim plánom je prepádlovať 50m (tam aj späť) čo najrýchlejšie. Toto si však vyhradzujem a v rámci časového obmedzenia celého dňa detí sa prispôsobíme situácii, čiže ak bude veľa záujemcov o túto súťaž, dĺžku trasy skrátime na 25m. Uvidíme v daný deň. Potom to už bude pyramída. Víťazi súťažia s víťazmi až po finálneho víťaza….hádam sa rozumieme.
  5. Potápač s prístrojom – toto nevybavujem úplne tak ja, čiže neviem presne čo a ako, ale informáciu mám takú, že by mal prísť okolo 10:00 a bude dokiaľ budú ľudia.

Každá z týchto disciplín bude na konci ocenená. Prvé miesta dostanú medailu a diplom, druhé miesta „iba“ diplom. Budeme mať aj fotografku, čiže sa môžete tešiť aj na fotodokumentáciu (čo znamená že si treba obliecť pekné plavky🙊).

Čo sa týka vstupu, počas našej organizácie (do 12:00) majú aj rodičia aj deti vstup zdarma. Po obede už len deti do 15 rokov.

Celú túto akciu robíme dobrovoľne a nezištne s pomocou našej plavárne, ktorá nám zasponzorovala celý bazén preto budeme mať pri recepcii naše sklíčko, kde môžete dať pri odchode pár koruniek v prípade, ak sa vám to páčilo :). Potešíme sa :).

NA CELÚ AKCIU HĽADÁME EŠTE 3 DOBROVOĽNÍKOV (3 dobré dobrovoľné duše ako sme my), ktorí by nám pomohli s celou akciou a súťažami. Dokopy nič zložité, no zároveň veľmi potrebné aby išlo všetko tak ako má.

Ak by ste mali prípadné otázky alebo niečo, volajte – 0944388477 alebo píšte na plaveckaskolka@gmail.com prípadne do messengera cez stránku na facebooku Plavecká škôlka Bardejov – oficiálna stránka.

Už teraz sa na vás tešíme ❤.

img
img